Co to jest DaaS?

tlo komputer it conet

Co to jest DaaS?

DaaS – to nowa usługa na rynku Xaas, czyli X as a Service (X jako usługa). Mimo to, już zrewolucjonizowała sposób zarzadzania miejscami pracy i pracą zdalną. Usługa DaaS definiuje zarządzanie stanowiskami pracy i urządzeniami w firmie na nowo. DaaS, czyli Device as a Service to nowa usługa w wachlarzu CONET. W ramach DaaS klient otrzymuje nie tylko sprzęt komputerowy (stacjonarny lub mobilny) lecz również powiązane z nim usługi. Jakie są to usługi, to zależy od firmy je oferującej.

W przypadku KOS od CONET, jest to cały wachlarz usług CONET. W ramach abonamentów KOS, są one określone z góry. Jednak dzięki doświadczeniu i elastyczności nic nie stoi na przeszkodzie, aby te pakiety zmodyfikować wg potrzeb klienta. Abonamenty w usłudze DaaS rozliczane są comiesięcznie, niezależnie od długości trwania umowy. Minimalny okres na jaką podpisuje się umowę na KOS to 12 miesięcy. Maksymalny jest nieograniczony i zależy wyłącznie od klienta. KOS oferuje trzy abonamenty usługi DaaS: Basic, Optimal i Prime. Szczegółowe opisy znajdują się tutaj.

DaaS, to jedno z kilku określeń jakiego używa się w odniesieniu do wynajmu IT. Inne akronimy to PCaaS, czyli PC as a Service oraz HaaS, czyli Hardware as a Service. KOS, to również akronim: Komputer, Oprogramowanie i Serwis. Są to składowe naszego DaaS. Zakres usług zawartych w abonamencie można oczywiście dostosować według potrzeb firmy.

Jesteś zainteresowany DaaS?

Zalety DaaS

KOS wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów. W obecnej rzeczywistości, kiedy to praca zdalna staje się wymogiem, a nie dodatkiem, jest to coraz bardziej potrzebne. Według badań IDC, zleconych na potrzeby firmy HP, ponad 62% firm z branży IT uważa, że zarządzanie sprzętem pracowników zajmuje zdecydowaną większość czasu działu IT. DaaS umożliwia wyeliminowanie lub znaczne zminimalizowanie tego problemu, odciążając pracowników z zadań związanych z zakupem i eksploatacją urządzeń. Przenosząc te obowiązki do firmy zewnętrznej, jak np. CONET, w ramach usługi KOS (DaaS), specjaliści IT mogliby poświęcić swój czas na inne projekty w firmie dotyczące np. zwiększania bezpieczeństwa i automatyzacji powtarzalnych zadań.

Wprowadzenie usług DaaS opłaca się nie tylko ze względu wyswobodzenia od czasochłonnych działań działu IT, lecz również z perspektywy finansowej. Pozwala to przenieść koszty do operacyjnych (OPEX) zamiast inwestycyjnych (CAPEX), dzięki czemu można zbudować przewidywalny model kosztowy dla działu IT.

Składowe DaaS

Kolejną zaletą wprowadzenia DaaS jest możliwość użytkowania zawsze nowego i aktualnego sprzętu. Zamiast kupować komputery, firmy otrzymują je w abonamencie. Czyli, w wielkim uproszczeniu, biorą je leasing (leasing sprzętu komputerowego) lub je wynajmują (wynajem komputerów). Za aktualizację oprogramowania i ewentualne naprawy sprzętu, odpowiedzialna jest firma świadcząca usługę DaaS, czyli w tym przypadku CONET. W ramach abonamentów klienci dostają trzy podstawowe składowe:

  • Komputer lub laptop z gwarancją;
  • Zawsze aktualne oprogramowanie Microsoft 365 Business (w zależności od abonamentu Apps, Standard lub Premium);
  • Usługi IT (w zależności od abonamentu serwis, serwis i helpdesk lub serwis, helpdesk oraz administrację).

Jest to najszersza oferta, jeżeli chodzi o dostępne na rynku usługi DaaS, a dzięki doświadczeniu pracowników i wysokiej dbałości o szczegóły, świadczone usługi będą na najwyższym poziomie.

Wybierz swój abonament KOS

plan basic

BASIC

od 209 PLN/miesiąc

Notebook
Windows 10
Microsoft 365 Apps
Konfiguracja
Serwis


plan optimal

OPTIMAL

od 249 PLN/miesiąc

Notebook
Windows 10
Microsoft 365 Business Standard
Konfiguracja
Serwis
Ubezpieczenie
Helpdesk

plan prime

PRIME

od 309 PLN/miesiąc

Notebook
Windows 10
Microsoft 365 Business Premium
Konfiguracja
Serwis
Ubezpieczenie
Helpdesk
Administracja


Jeżeli masz pytania dotyczące KOS i DaaS, skontaktuj się z nami!

CONET Sieci i Systemy

ul. Leszno 32
01-199 Warszawa
+48 228771525
handlowy @conet.pl

O NAS

NASZE USŁUGI

ZNAJDŹ NAS NA