Co to jest PCaaS?

tlo komputer it conet

Co to jest PCaaS?

PCaaS, czyli Personal Computer as a Service, jest coraz popularniejszym rozwiązaniem pozwalającym na użytkowanie komputera w ramach opłaty abonamentowej. Czyli, de facto, komputer staje się tutaj usługą. Podobnie jak w DaaS (Device as a Service) czy HaaS (Hardware as a Service) firma otrzymuje nie tylko sprzęt komputerowy, lecz również dodatkowe rzeczy, takie jak oprogramowanie czy usługi IT. 

Przyszłość PCaaS 

Rynek PCaaS i wynajmu IT rozrasta się w bardzo dużym tempie, rośnie nie tylko popyt na tego typu usługi, lecz również podaż. Przewiduje się, że wartość tego rynku 2024 osiągnie zawrotne 141.6 miliardów USD (dla porównania, w 2019 liczba ta wyniosła “jedynie” 15.9 miliarda USD). Tak wielki skok spowodowany jest skłanianiem się firm w kierunku zwiększania kosztów operacyjnych OPEX, zamiast kosztów inwestycyjnych CAPEX, jak również wieloma zaletami, jakie niesie za sobą model PCaaS, takimi jak elastyczność tego rozwiązania czy jego skalowalność.*

Jesteś zainteresowany usługą PCaaS?

Zalety PCaaS 

Oprócz wyżej wymienionych zalet, elastyczności i skalowalności, wynajem komputerów i usługa PCaaS posiada ich wiele więcej. Wspomniane wcześniej obniżenie kosztów inwestycyjnych jest sporą zaletą dla firm, które dopiero wchodzą na rynek, ponieważ umożliwia im rozpoczęcie działalności bez dokonywanie inwestycji w sprzęt komputerowy.  

Kolejną oszczędnością jest również przeniesienie obsługi IT do firmy zewnętrznej, jak to jest w przypadku usługi KOS od CONET. Dział IT, zamiast zajmować się np. aktualizacją sprzętu czy oprogramowania, może skupić się na działaniach rozwojowych. 

Bezsprzeczną zaletą jest również to, że zarówno sprzęt, jak i dostarczane oprogramowanie, będzie zawsze aktualne i najwyższej klasy. Wszelkie usterki zostaną usunięte przez świadczącego usługę PCaaS, a oprogramowanie będzie automatycznie aktualizowane, bez udziału użytkownika komputera. 

KOS jako PCaaS 

Usługa KOS od CONET jest właśnie PCaaS. KOS, czyli Komputer, Oprogramowanie i Serwis, jest najpełniejszą obecnie na rynku ofertą. W ramach miesięcznych abonamentów, użytkownicy otrzymują niezawodny notebook, oprogramowanie najwyższej klasy (Microsoft) i serwis, który w razie jakichkolwiek problemów, rozwiąże je. 

Usługa KOS dostępna jest w trzech abonamentach: BasicOptimal i Prime. W ramach abonamentu Basic, oprócz laptopa, użytkownik otrzymuje usługę Microsoft 365 Apps oraz serwis. Abonement Optimal zawiera notebook, pakiet Microsoft 365 Business Standard oraz serwis i helpdesk. Opcja Prime to komputer, Microsoft 365 Business Premium oraz serwis, helpdesk i administracja. 

Wybierz swój abonament KOS

plan basic

BASIC

od 209 PLN/miesiąc

Notebook
Windows 10
Microsoft 365 Apps
Konfiguracja
Serwis


plan optimal

OPTIMAL

od 249 PLN/miesiąc

Notebook
Windows 10
Microsoft 365 Business Standard
Konfiguracja
Serwis
Ubezpieczenie
Helpdesk

plan prime

PRIME

od 309 PLN/miesiąc

Notebook
Windows 10
Microsoft 365 Business Premium
Konfiguracja
Serwis
Ubezpieczenie
Helpdesk
Administracja


Jeżeli masz pytania dotyczące KOS i PCaaS, skontaktuj się z nami!

* Źródło: Markets and Markets

CONET Sieci i Systemy

ul. Leszno 32
01-199 Warszawa
+48 228771525
handlowy @conet.pl

O NAS

NASZE USŁUGI

ZNAJDŹ NAS NA